AKCE O JARNÍ POUTI - 22.-23. DUBNA

Vydáno dne 20. 04. 2017 (2084 x přečteno)

Strážovská jarní pouť se uskuteční o víkendu 22.-23. dubna 2017 a bude i letos doprovázena množstvím zajímavých akcí. Jejich podrobný rozpis a přehled je uveden v příloze.

Strážovská pouť sv. Jiří - 22.-23. dubna

- V přízemí prvního stupně místní základní školy budou vystavena díla dětí z keramického kroužku. K vidění zde budou také kaktusy strážovského pěstitele Martina Kopeckého a pletené výrobky z vrbového proutí Zdeňka Nového ze Zahorčic. Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli od 12.00 hod. do 18.00 hod.

- V přízemí radnice bude vystavovat své obrazy malíř Alois Anderle z Klatov s hostujícími malíři Annou Halasovou z Dešenic a Václavem Tomanem původem z Krotějova. Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli, vždy od 10.00 do 17.00 hod. Slavnostní vernisáž výstavy, na níž vystoupí hudební skupina RELUTOOL, se uskuteční v sobotu od 10.00 hod.

- V přízemí objektu bývalé spořitelny bude vystavovat své obrazy a kresby Roman Soušek ze Strážova a Jarmila Chalupná z Liščí. Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli, vždy od 13.00 do 17.00 hod.

- Během pouťového víkendu bude na náměstí stánek Michala Hůdy, který dětem na přání pomaluje obličej legračními motivy, dočasně zhotoví tetování glitrama a hennou

- Tradičně samozřejmě bude po celý pouťový víkend strážovské náměstí rájem všech dětí, neboť zde budou umístěny oblíbené pouťové atrakce. Rodiče si budou moci navíc na náměstí posedět v pivní zahradě, kterou pořádá bavorský pivovar Aldersbacher.

- V neděli se v kostele sv. Jiří uskuteční mše svatá. Začátek je v 11.30 hod. a po mši svaté bude děkovná pobožnost před vystavenou Nejsvětější Svátostí, modlitba ke svatému Jiří, slavnostní zpěv "Te Deum" (Tebe Bože chválíme) a svátostné požehnání. Po slavnostní pouťové mši zahrají v kostele žáci z náboženství divadlo na motivy legendy o sv. Jiří.

- V neděli můžete zajít také na fotbalové utkání na hřiště SK Kovodružstva Strážov, kde se od 16.00 hod. mužské "áčko" v rámci krajské 1.B třídy utká s týmem ze Starého Plzence.