AKCE O JARNÍ POUTI

Vydáno dne 22. 04. 2014 (2280 x přečteno)

Strážovská pouť sv. Jiří, která se uskuteční o víkendu 26. - 27. dubna 2014, bude i letos doprovázena množstvím zajímavých akcí. Jejich přehled je zde:

• V prostorách bývalé spořitelny bude probíhat výstava fotografií Tomáše Trunečka ze Strážova. Na stejném místě budou též vystavena díla dětí z keramického kroužku. K vidění zde budou také kaktusy strážovského pěstitele Martina Kopeckého. Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli od 13.00 do 18.00 hod.
  • V obřadní místnosti radnice budou k vidění obrazy mladého strážovského malíře Romana Souška. Tentokrát bude výstava společná s Mgr. Lýdií Hladíkovou, která se ve volné malbě věnuje portrétu české krajiny a příležitostně ilustruje také knihy. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje pro účely místní mateřské školy. Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli od 13.00 do 18.00 hod.
  • V budově prvního stupně místní školy bude vystavovat své obrazy klatovský malíř Alois Anderle. Autor obrazů vyrůstal v malířské rodině po boku svého otce  akademického  malíře  Bedřicha Andrleho. Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli, vždy od 10.00 do 17.00 hod. Slavnostní vernisáž výstavy, na níž vystoupí hudební skupina RELUTOOL, se uskuteční v sobotu od 10.00 hod.
  • Tradičně samozřejmě bude po celý pouťový víkend strážovské náměstí rájem všech dětí, neboť zde budou umístěny oblíbené pouťové atrakce. Rodiče si budou moci navíc na náměstí posedět v pivní zahradě, kterou pořádá bavorský pivovar Aldersbacher.
  • V neděli se v kostele sv. Jiří uskuteční mše svatá.  Začátek je však tentokrát mimořádně až ve 12.00 hod.
  • Pouťová zábava skupiny KABÁT REVIVAL proběhne v sokolovně v sobotu od 21.00 hod. Jako předkapela vystoupí RADIATOR.
  • O pouťovém víkendu můžete zajít také na fotbalové utkání na hřiště SK Kovodružstva Strážov. Mužské „béčko“ se v rámci okresní III. třídy utká v neděli od 16.00 hod. doma s mužstvem z Týnce.