AKCE O POUTI: 10. a 11. ZÁŘÍ

Vydáno dne 06. 09. 2016 (2124 x přečteno)

Strážovská podzimní pouť se uskuteční o víkendu 10. - 11. září 2016 a bude i letos doprovázena množstvím zajímavých akcí. Jejich podrobný rozpis a přehled je uveden v příloze.

STRÁŽOVSKÁ POUŤ - 10. a 11. září 2016

Výstava paličkované krajky se letos ponese ve velice slavnostním duchu, neboť připomíná 120. výročí od otevření krajkářské školy ve Strážově. Výstava má dvě části: první historická část je k vidění v budově bývalé spořitelny a na ni pak navazuje sonda do současnosti strážovského krajkářství, kterou můžete navštívit v obřadní síni strážovské radnice. Autorce výstav, Jitce Jiříkové, se podařilo nashromáždit opravdu unikátní kousky, z nichž některé vystupují před veřejnost úplně poprvé, proto zveme na výstavy všechny strážovské patrioty i obdivovatele paličkované krásy. Obě výstavy budou otevřeny v sobotu i v neděli vždy od 9.00 do 18.00 hod. Krajkářské výstavy pak poutí nekončí, neboť potrvají až do 20. září.

Strážovští zahrádkáři představí svoji letošní úrodu na výstavě ovoce, zeleniny a květin, která se uskuteční v prostorách radnice. Otevřena bude stejně jako výstava paličkované krajky.

V přízemí 1. stupně základní školy budou k vidění díla horažďovické malířky Pavly Breuové. Podstatná část výstavy představí ilustrace do dětských knížek: M. Baarové – „Pohádky staré lípy“ a J. Chmielové – „Vzkazy pro dětskou duši“. Chybět nebudou ani ilustrace do kalendářů a volná tvorba. V neděli bude možné se setkat osobně s autorkou jedné z knih – paní Martinou Baarovou a po celou dobu výstavy bude možnost dětské knihy zakoupit. Výstava bude otevřena v sobotu a v neděli vždy od 10.00 do 17.00 hod.

Místní organizace svazu chovatelů pořádá výstavu drobného zvířectva (králíků, drůbeže a holubů) ve školním dvoře za obecnou školou. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 18.00 hod. a v neděli od 8.00 do 15.00 hod. Připravena je bohatá tombola
o zajímavé ceny.

Tradičně samozřejmě bude po celý pouťový víkend strážovské náměstí rájem všech dětí. Pouťové atrakce budou obohaceny o autodrom. Rodiče si budou moci navíc na náměstí posedět v pivní zahradě, kterou pořádá bavorský pivovar Aldersbacher.

Na kurtech u sokolovny se v sobotu uskuteční oblíbený volejbalový turnaj smíšených družstev s názvem Burčák open. Slavnostní zahájení, kde vystoupí mažo-retky a Strážovský mužský pěvecký sbor spolu s Terezou Hammerschlagovou, proběhne v 8.45 hod. Samozřejmostí je kvalitní burčák z hroznů Pálavy a možnost ochutnávky vín.

Pouťová zábava skupiny KABÁT REVIVAL proběhne v sokolovně v sobotu od 21.00 hod.

V neděli se uskuteční mše svatá v kostele sv. Jiří.  Začátek je v 11.30 hod.

V neděli od 13.00 do 16.00 hod. bude na náměstí vyhrávat oblíbená kapela „Malá muzika Nauše Pepíka“. Přijďte si posedět a poslechnout vystoupení této známé dechové kapely. Možná dojde i na tanec.

O pouti můžete zajít také na fotbal. V neděli od 10.00 hod. proběhne na místním fotbalovém hřišti turnaj mladších přípravek a od 16.00 hod. se zde odehraje mistrovské utkání 1. B třídy, kdy domácí SK Kovodružstva Strážov hostí Sokol Měčín.