BAVORŠTÍ ZASTUPITELÉ SI PROHLÉDLI OBEC

Vydáno dne 29. 11. 2005 (2907 x přečteno)

Obec Strážov je členem „Akčního sdružení Královský hvozd“, jenž bylo založeno na základě spolupráce šesti českých a pěti bavorských obcí. Jednou z akcí tohoto sdružení byla v sobotu 12. listopadu 2005 také návštěva německých starostů a zastupitelů na české straně Šumavy, kde se seznamovali s chodem samosprávy u nás.

Ve Strážově navštívili místní radnici, kostel, školu, hasičskou zbrojnici a knihovnu. Asi nejvíce všechny zaujala krajkářská tradice. Děvčata z kroužku paličkování nejen ukázala své výtvory, ale také přímo předvedla jejich výrobu. Dalším rozdílem, kterým jsme se mohli pochlubit, byla existence školní kuchyně. V Německu tuto formu stravování dětí neznají. Školáci tam totiž o prodloužené polední přestávce docházejí na oběd domů a nebo si nosí svačiny do školy.