BRÝLE PRO AFRIKU

Vydáno dne 15. 04. 2008 (2810 x přečteno)

Máte doma staré nerozbité dioptrické brýle, které vám už prostě nesedí, a vy nevíte, co s nimi? Zapojte se tedy do projektu "Brýle pro Afriku", který organizuje obecně prospěšná společnost SIRIRI.

Důležité je, aby byly brýle v dobrém stavu, nepoškozené. Zvláště vítané jsou brýle dětské. Malý rozdíl v dioptriích skel nevadí. Po nezbytné kontrole ze strany očních lékařů budou brýle z celé České republiky odeslány k dalšímu využití do Středoafrické republiky. V této africké zemi, která je jednou z nejchudších na světě, stojí totiž brýle průměrný roční plat, a jsou tak pro většinu lidí nedostupné. Díky tomuto projektu se mohou dostat k těm, kdo je potřebují, a to jsou zejména studenti a žáci, pro které je vada zraku často překážkou ke studiu. Brýle budou na Městském úřadě ve Strážově vybírány po celý duben. Poté je odešleme do pražské centrály této humanitární organizace.