BUDOUCNOST JANOVICKÝCH KASÁREN

Vydáno dne 16. 12. 2004 (3163 x přečteno)

Přestože se bývalá vojenská kasárna v Janovicích nenacházejí ve správním obvodu naší obce, určitě nás budoucnost tohoto rozsáhlého areálu zajímá. Jak jsme zjistili, byla již podepsána darovací smlouva mezi Ministerstvem obrany ČR a Městem Janovice, kterému byl na základě této smlouvy areál kasáren bezplatně převeden. Zastupitelstvo města vyhlásilo výběrové řízení na využití objektu kasáren, jehož vítězem se stala firma DEVELOP – START, s.r.o. Plzeň.

Záměrem této společnosti je pronájem jednotlivých budov v areálu dalším zájemcům z řad firem, které by zde zřídily své provozní, skladovací či výrobní prostory. Věříme, že se tento záměr podaří uskutečnit a stovky milionů korun investované v minulých letech ze státního rozpočtu na rekonstrukci kasáren alespoň trošku přispějí k rozšíření nabídky pracovních příležitostí v našem regionu.