Expedice Albania Trail

Vydáno dne 15. 07. 2007 (3877 x přečteno)

V sobotu 14.7. 2007 se sešli členové expedice Albania Trail ve Strážově. Byla to poslední větší schůzka, kde jsme dělali některá definitivní rozhodnutí.

Odjezd výpravy 24.8. 2007 pátek ve 20.00 hod z klatovského náměstí. Další rozhodnutí je, že celou výpravu odjedeme po vlastní ose. Čas, který jsme věnovali laděním motorů a různých prav přinese snad úspěch.

Ve vybavení aut nechybí navijáky, vysílačky a také satelitní telefon, kterým vám chceme podávat zprávy. ( KT Deník náš mediální sponzor ) - máme nalepeno na autech. Výprava pojede přes albánské hory cestou necestou, jak říká Pepa Dryje, nejzkušenější řidič offroad výpravy. Při některých záběrech, které máme pořízené z internet, místa kde se chceme pohybovat naskakuje husí kůže. To samé je s řekami, po kterých se chceme vydat na člunech. Všichni se na výpravu těšíme, jelikož taková akce vždy slibuje útěk z každodenního shonu a starostí. Na pár dní máte v hlavě pouze jaké bude další tábořiště, kde je dřevo na oheň, kde budou brát nejlépe ryby. Všichni zahodí svoje léta a jsou zase kluci od bobří hráze. Večery v divočině pod širákem, kde jste napasováni do maskáčů z mládí, je to pravé ořechové. Ale než to zažijete tak se na tom musí zapracovat, aby to klaplo. Samozřejmě, že záleží na správné volbě státu a lokality.

Finančně taková výprava je náročná a tak si ceníme každé pomoci. Tentokrát je to firma Astoria a.s., která nám poskytla speciální pojištění a to díky panu Konfrštovi (makléř).

Autopark výpravy :

• 2x Suzuki Samuraj, 2x Nissan Patrol
  • Zdravé jádro výpravy :

• Aleš Matějka (Máca)
  • Vlastimil Furbacher (Fůra)
  • Zdeněk Denk (Červík)
  • Josef Dryje
  • Stanislav Kopecký (Stanley)
  • Pavel Mareš
  • a já Venca Faust