JABLEČNÁ ULICE SE ZMĚNILA K NEPOZNÁNÍ

Vydáno dne 19. 01. 2004 (3065 x přečteno)

Místní komunikace pod křížem u spořitelny, u níž se v poslední době všeobecně vžilo pojmenování „Jablečná ulice“, se během krátké doby změnila k nepoznání. Povrch cesty byl v posledních letech téměř nesjízdný a pro automobilový provoz i běžnou chůzi skoro nebezpečný. Přívalové deště a povodně v roce 2002 započatou zkázu dokončily. Proto jsme v povodňovém kole Programu obnovy venkova požádali Ministerstvo pro místní rozvoj o příspěvek na komplexní rekonstrukci uvedené místní komunikace. Byla nám přidělena účelová dotace ve výši cca 3,2 mil. Kč, což pokrylo téměř celé náklady.

V rámci uvedené náročné akce byly v krátkém časovém horizontu provedeny kompletní přeložky kanalizace, telefonních kabelů, opraven vodovod, instalováno nové veřejné osvětlení a položeno nové zemní elektrické vedení (staré sloupy a dráty byly odstraněny). Počátkem prosince byl položen nový povrch z dlažebních kostek a prostranství pod křížem upraveno pro odpočinek. Uvedená rekonstrukce tedy z finančního hlediska obec stála minimum, přesto se občas na radnici donesou i hlasy kritizující uvedenou akci, ale vesměs snad převládá spokojenost s kvalitně odvedenou prací.