JARNÍ POUŤ 25.-26.4.2015

Vydáno dne 14. 04. 2015 (2576 x přečteno)

Strážovská pouť sv. Jiří, která se uskuteční o víkendu 25.-26. dubna 2015, bude i letos doprovázena množstvím zajímavých akcí. Jejich přehled je zde:

- V přízemí prvního stupně místní základní školy budou vystavena díla dětí z keramického kroužku. K vidění zde budou také kaktusy strážovského pěstitele Martina Kopeckého. Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli od 12.00 do 18.00 hod.

- V obřadní místnosti radnice bude probíhat prodejní výstava s názvem "Šikovné ruce Strážováků". Vystavovat budou: Alena Lišková ze Zahorčic (výrobky z papírového pedigu), Nikola Jandová Kurtá z Krotějova (háčkované doplňky a šperky), Jana Tomanová ze Strážova (drátkované šperky a dekorace), Markéta Fürbacherová (velkoformátové puzzle) a Zdeněk Nový ze Zahorčic (proutěné košíky). Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli od 12.00 do 18.00 hod.

- V přízemí radnice budou k vidění také obrazy mladého strážovského malíře Romana Souška. Tentokrát bude výstava společná s malířem Janem Gschwendtnerem z Klatov. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje pro účely janovického Klokánku. Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli od 12.00 do 18.00 hod.

- V budově bývalé spořitelny bude vystavovat své obrazy malíř Alois Anderle z Klatov a malířka Anna Halasová z Dešenic. Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli, vždy od 10.00 do 17.00 hod. Slavnostní vernisáž výstavy, na níž vystoupí hudební skupina RELUTOOL, se uskuteční v sobotu od 10.00 hod.

- Tradičně samozřejmě bude po celý pouťový víkend strážovské náměstí rájem všech dětí, neboť zde budou umístěny oblíbené pouťové atrakce. Rodiče si budou moci navíc na náměstí posedět v pivní zahradě, kterou pořádá bavorský pivovar Aldersbacher.

- V neděli se v kostele sv. Jiří uskuteční mše svatá. Pěvecký doprovod zajistí místní mužský sbor. Začátek je tentokrát mimořádně v 11.30 hod.

- Pouťová zábava skupiny KABÁT REVIVAL proběhne v sokolovně v sobotu od 21.00 hod. Jako předkapela vystoupí SNICKERS.

- O pouťovém víkendu můžete zajít také na fotbalová utkání na hřiště SK Kovodružstvo Strážov. V sobotu od 10.00 hod proběhne na místním hřišti turnaj starších přípravek a v neděli od 10.00 hod. zde hostí mladší žáci své vrstevníky z Bolešin. V neděli od 15.00 hod. bude sehráno prestižní pouťové utkání fotbalových hvězd, které v minulosti hájily barvy strážovského klubu (utkají se celky „SG - do 40-ti let“ a „SG - nad 40 let“.