KNIHOVNA ZÍSKALA CENU MINISTRA

Vydáno dne 29. 11. 2005 (2860 x přečteno)

Každoročně uděluje ministr kultury České republiky cenu s názvem „Knihovna roku“. Smyslem ocenění je vyjádření veřejného uznání knihovnám, jejich pracovníkům i obcím za úsilí o rozvoj knihovnických služeb a čtenářství. Kritéria pro hodnocení postihují šíři a rozmanitost práce knihoven a stupeň přeměny knihoven na moderní centra kulturního a společenského života.

Strážovská knihovna byla za Plzeňský kraj vybrána mezi 12 nominovaných do celostátního kola. V září pak navštívila místní knihovnu pětičlenná komise jmenovaná ministrem kultury. Ve čtvrtek 6. října 2005 se v Zrcadlové kapli pražského Klementina uskutečnilo slavnostní vyhlášení soutěže, kdy záběry z této akce vysílala v hlavní zpravodajské relaci i Česká televize. Hlavní cenu sice získala knihovna z Havlíčkovy Borové, avšak Místní knihovna Strážov také neodjela z Prahy bez ocenění. Byla jednou ze dvou dále vyhodnocených, neboť jsme z rukou ministra kultury Vítězslava Jandáka získali zvláštní cenu za rozvoj knihovnictví v obci. Získaný diplom i samotná nominace je velkým úspěchem a oceněním práce knihovnice Jany Tremlové a kulturní pracovnice Evy Semelové. Jejich zásluhou je knihovna ve Strážově nejen místem půjčování knih, ale také centrem, které slouží k setkávání a seberealizaci občanů všech věkových kategorií.