KOMUNÁLNÍ VOLBY

Vydáno dne 19. 10. 2006 (2816 x přečteno)

Třetí říjnový pátek a sobota budou letos ve znamení komunálních voleb. Uzavírá se totiž další cyklus čtyřletého funkčního období obecních zastupitelů. Ve Strážově se budou o důvěru spoluobčanů ucházet dvě patnáctičlenné kandidátní uskupení. Sdružení nezávislých vede Ing. Jan Pavlásek, současný starosta, a na kandidátce sociálních demokratů je na prvním místě Jindřich Schovanec.

Rozhodnutí o úspěšnosti jednotlivých kandidátů je pouze v rukou občanů, ti také určí, v jakém složení bude zasedat obecní zastupitelstvo po následující čtyřleté volební období. Zastupitelé si pak na svém ustavujícím zasedání vyberou ze svého středu starostu, místostarostu a členy rady. Zároveň s komunálními volbami proběhnou u nás také volby do senátu, které budou možná dvoukolové, přičemž druhé kolo by se uskutečnilo ve dnech 27.-28. října 2006.