MAS Ekoregion Úhlava získal podporu 3 milióny

Vydáno dne 02. 05. 2006 (2957 x přečteno)

Místní akční skupina (MAS) Ekoregion Úhlava, je jednou ze tří úspěšných MAS Plzeňského kraje, které získaly podporu z programu LEADER ČR, financovaného Ministerstvem zemědělství České republiky. Získané prostředky budou v následujících měsících rozděleny na projekty, které přispějí k diverzifikaci zemědělství, rozvoji cestovního ruchu, nebo na mezinárodní spolupráci.

MAS Ekoregion Úhlava byl založen v lednu roku 2005 a působí na území pěti obcí Mikroregionu Úhlava  - Dešenice, Chudenín, Hamry, Nýrsko, Strážov a dále v k.ú. obce Čachrov a města Janovice nad Úhlavou. V tomto prostoru budou moci podnikatelé a soukromé subjekty (provozující zemědělskou nebo lesnickou prvovýrobu), obce i neziskové organizace  přihlásit své projekty, které jsou v souladu se záměrem MAS a Pravidly Programu LEADER ČR na rok 2006.

V současné době se připravuje výzva k předkládání projektových žádostí, na základě kterých pak bude rozděleno 2,7 milionu Kč, pro následující 3 opatření: Rozvoj cestovního ruchu, řemesel a drobného podnikání; Zlepšení stavu životního prostředí a rozvoj zemědělství; Posílení přeshraniční spolupráce. Pro obce a neziskové organizace budou dotace 80%, pro podnikatele v zemědělství 50%. Zájemcům o dotaci, kteří se ohlásí do 5. 5. 2006 na tel. 376571616, nabízí MAS také zpracování projektové žádosti.

Letošní rok bude patřit, od doby založení místní akční skupiny Ekoregionu Úhlava, k těm důležitým, kdy se poprvé ověří trvalá spolupráce všech partnerů. MAS čeká rok plný práce. Letos je taktéž plánovaná aktualizace rozvojové strategie místní akční skupiny, která  dle Ing. arch. Kamili Matouškové CSc. ředitelky odboru Ministerstva zemědělství, řídící program Leader, je jedním z nejdůležitějších kroků pro úspěšnost v celkovém rozvoji území MAS a v získávání finančních prostředků i v dalších letech.

Zdroj: 40 znaků (Popis..)