NA ZÁJEZD DO POLSKA JSOU JEŠTĚ VOLNÁ MÍSTA

Vydáno dne 04. 06. 2013 (2351 x přečteno)

Římskokatolická farnost Nýrsko ve spolupráci s Městským úřadem Strážov pořádají zájezd "Perly jižního Polska", který se uskuteční ve dnech 28. - 30. června 2013. Bližší informace jsou v článku.

Program:

pátek 28. června 2013 – odjezd ve velice brzkých ranních hodinách z Nýrska, Strážova a Klatov. Přejezd do poutního místa Kalwaria Zebrzydowska. Nachází se zde velký klášter, kostel, 42 kaplí a dalších drobných církevních staveb, které pocházejí ze 17. a 18. století. Kalwaria Zebrzydowska, kde budete též ubytováni, však není pouhý komplex sakrálních budov. Je považována za jedno z nejzajímavějších a nejpůsobivějších architektonických děl mistrovsky zasazených do krajiny.

sobota 29. června 2013 – po snídani odjezd do světoznámého solného dolu Wieliczka, který patří k největším turistickým atrakcím v Polsku. Prohlídková trasa vás zavede také do solné kaple sv. Kingy, která se nachází více než sto metrů pod zemským povrchem. Odpoledne prohlídka města Krakow. Centrum Krakowa, které je zapsané na seznamu UNESCO, je velmi celistvé, vzdálenosti jsou poměrně malé a koncentrace památek je úžasná. Prohlédnete si kouzelné Staré město, vyjdete na wawelské návrší, poté se budete věnovat symbolu Krakowa – návrší Wawel se zámkem a katedrálou.

neděle 30. června 2013 – po snídani odjezd do města Wadowice, které je známé především tím, že se zde v roce 1920 narodil Karol Wojtyla (papež Jan Pavel II.). Poté pojedete do poutního místa Częstochowa. Jedná se o jedno z  nejvýznamnějších středisek náboženského kultu v křesťanském světě je zároveň spolu s Lurdy a Fatimou nejnavštěvovanějším poutním místem Evropy. Unikátní památný komplex na Jasné Goře. Klášter paulínů, kaple se zázračným obrazem Matky Boží s děťátkem. Odjezd domů a návrat v pozdních nočních hodinách.

Cena: předpokládaná cena zájezdu včetně vstupenky do solného dolu je 4000 Kč, záloha ve výši 3000 Kč. Doplatek bude vybírán na zájezdu. Týden před zájezdem obdržíte odjezdové časy a další informace. Cena obsahuje: dopravu, vstupenku do solného dolu, polopenzi a ubytování v 1-3 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

Přihlášky a zálohu vybírá P. Ryszard Potęga na faře ve Strážově.