NEZAPOMEŇTE NA POPLATKOVOU POVINNOST

Vydáno dne 17. 03. 2010 (2806 x přečteno)

Poplatek za odpady – poplatek, jehož splatnost je 31. března 2010, zůstává pro letošní rok v nezměněné výši 450 Kč pro trvale bydlící osoby a 500 Kč pro majitele rekreačních objektů. Zaplatit jej můžete hotově na MěÚ ve Strážově.

Poplatek ze psů – i tento poplatek se stejnou splatností zůstává v nezměněné výši, tj. Strážov 100 Kč, vesnice 50 Kč, přičemž osaměle žijící senioři mají tento poplatek snížen na polovinu.

Vodné a stočné – v obcích, kde vodovod provozuje Vodospol Klatovy (tj. Strážov, Rovná, Lukavice), je pro rok 2010 stanovena výše vodného na 25,65 Kč/m3 a stočné ve Strážově je v částce 19,10 Kč/m3. Platbu provádějte na základě složenek od provozovatele vodohospodářské infrastruktury. V ostatních osadách (Zahorčice, Víteň, Horní Němčice) zůstává vodné ve stejné výši, tj. 10 Kč/m3. V těchto osadách vybírá vodné za předchozí rok MěÚ Strážov do konce března.

Daň z nemovitostí – tuto daň, která je přeneseně příjmem města, spravuje a vybírá Finanční úřad v Klatovech. Splatnost je do konce května a v předstihu by měl každý poplatník obdržet poštou složenku. Nebude to však příjemné poštovní psaní, protože i pro letošní rok dochází z rozhodnutí Parlamentu ČR ke zvýšení daně z nemovitostí ve všech správních územích. Nárůst je patrný zejména u staveb.