NEZAPOMEŇTE NA VÝMĚNU DOKLADŮ

Vydáno dne 13. 11. 2007 (2799 x přečteno)

ŘIDIČSKÉ PRŮKAZY

Na základě oznámení z Ministerstva dopravy ČR je nutné do konce letošního roku vyměnit všechny řidičské průkazy vydané do 31. prosince 1993. Novější řidičské průkazy zatím není nutné měnit. O nový řidičský průkaz můžete žádat na Odboru dopravy Městského úřadu v Klatovech, který sídlí v bývalých kasárnech na Plánické ulici. Je potřeba si s sebou vzít platný doklad totožnosti, jednu fotografii a stávající řidičský průkaz.Ke konci roku se mohou na úřadech tvořit fronty, proto s výměnou průkazů raději neotálejte.

OBČANSKÉ PRŮKAZY

Podle nařízení vlády jsou občané povinni do konce letošního roku provést výměnu občanských průkazů bez strojově čitelných údajů vydaných do 31. prosince 1998. Zároveň vstoupila v platnost novela, jenž stanoví, že senioři narození před 1. 1. 1936, kteří mají občanské průkazy s vyznačením doby platnosti „bez omezení“ nebo „platnost prodloužena bez omezení“ nemusejí občanské průkazy zatím měnit. O výměnu občanských průkazů můžete žádat také na Městském úřadě ve Strážově.

..................................

Ing. Josef Rousek