NOVÉ HASIČSKÉ AUTO PRO STRÁŽOVSKO

Vydáno dne 08. 02. 2008 (3007 x přečteno)

Zastupitelstvo města Strážov rozhodlo na svém říjnovém zasedání o nákupu nové cisternové automobilové stříkačky pro SDH Strážov. Jedná se o celkovou investici ve výši zhruba 6,5 miliónu korun. Na nákup máme přislíbenou dotaci od Ministerstva vnitra ČR ve výši 2 miliónu Kč a přispět by měl i Plzeňský kraj částkou 1,5 miliónu Kč. Strážov se zařadí k obcím a městům, které novou hasičskou techniku pořídily v minulých letech – Železná Ruda, Hartmanice, Plánice. V letošním roce se na moderní auto těší také hasiči v sousedních Janovicích.

V současné době připravujeme podklady pro výběrové řízení, které podléhá přísným legislativním pravidlům. Nové hasičské auto by mělo do Strážova dorazit někdy v druhé polovině letošního roku. Po 25 letech se tedy mohou místní hasiči těšit na obnovu vozového parku. Nejen oni, ale všichni občané Strážovska tuto nemalou investici snad ocení. Vždyť žádný z nás nikdy neví, kdy bude zásah hasičů potřebovat.