OPRAVA HASIČSKÉ ZBROJNICE NA OPÁLCE

Vydáno dne 01. 12. 2004 (2844 x přečteno)

Velký kus práce odvedli opálečtí hasiči při kompletní rekonstrukci hasičské zbrojnice a klubovny na Opálce. Obec Strážov v letošním roce získala od Ministerstva pro místní rozvoj z Programu obnovy venkova na tuto akci dotaci ve výši 150 tisíc korun a z obecního rozpočtu přidala ještě dalších 70 tisíc.

Členové místního sboru dobrovolných hasičů pak v průběhu podzimních měsíců odpracovali stovky brigádnických hodin a společnými silami si z bývalé administrativní budovy JZD vytvořili pěkné zázemí pro svoji činnost. Je dobře, že na Strážovsku stále existují fungující sbory dobrovolných hasičů, neboť právě hasiči jsou hlavní a mnohdy jedinou hybnou silou údržby a rozvoje veřejných budov a prostranství na malých osadách. Dalším příkladem záslužné práce mohou být třeba hasiči ze Záhorčic, kteří si letos společnými silami vyčistili oba rybníčky na návsi.