OPRAVA KOMUNIKACE OPÁLKA - BLATA

Vydáno dne 03. 03. 2005 (2760 x přečteno)

V polovině loňského roku vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj Grantové schéma pro rozvoj dopravní infrastruktury v česko-bavorském příhraničí. Vzhledem ke skutečnosti, že zdrojem finančních prostředků byly fondy Evropské unie, jednalo se o přesně vymezené komunikace s návazností na státní silnice směřující k hraničním přechodům. Naše obec předložila žádost o dotaci na opravu místní komunikace z Opálky do Blat.

Tento projekt prošel náročným výběrovým řízením, takže by se v letošním roce měla provést kompletní oprava této komunikace, kdy bude cesta pokryta „balenkou“ o šířce 3,5 – 4 metry. Z evropských fondů byl přislíben příspěvek ve výši 116 tisíc Euro, což představuje 75 % předpokládaných nákladů. Zbytek bude financován z obecního rozpočtu.