OPRAVA SILNIČNÍHO PRŮTAHU

Vydáno dne 28. 02. 2006 (2739 x přečteno)

Dlouhou dobu se snažíme zajistit opravu hlavního silničního průtahu přes Strážov, který je v současné době již téměř v katastrofálním stavu. Naše opakované výzvy a urgence na Státní fond dopravní infrastruktury, Krajský úřad Plzeňského kraje a Správu a údržbu silnic Klatovy se až nyní setkaly s pochopením a dle usnesení krajského zastupitelstva je kompletní rekonstrukce této silnice zařazena do plánu akcí na letošní rok.

Jelikož však teprve nyní bylo ze strany klatovské Správy a údržby silnic zadáno zpracování projektové dokumentace, máme oprávněnou obavu, že akce nebude v letošním roce dokončena. Rekonstruovaná silnice se navíc nachází v nově vyhlášené památkové zóně, takže je pravděpodobné, že alespoň v části procházející přes náměstí bude muset být obnovena původní žulová dlažba. Obec Strážov je však již nyní připravena provést souběžnou rekonstrukci kanalizace umístěné v tělese vozovky. Na tuto akci jsme dostali příslib dotace z rozpočtu kraje ve výši 2,8 mil. Kč. Ať již se podaří akci realizovat letos nebo bude odsunuta na příští rok, každopádně je vše na dobré cestě, neboť současný téměř havarijní stav vozovky není pro centrum Strážova dobrou vizitkou. Jakmile se podaří zajistit opravu komunikace, přijde samozřejmě na řadu také úprava přilehlého náměstí.