OSTATKY PAPEŽE JANA PAVLA II. VE STRÁŽOVĚ

Vydáno dne 08. 09. 2015 (2382 x přečteno)

V neděli 13. září 2015 čeká naši farnost historická událost. Do Strážova o tomto pouťovém víkendu přijede návštěva z polských obcí Czarna a Dąbrowki. V souvislosti s připomínkou deseti let od úmrtí papeže Jana Pavla II. uloží generální vikář plzeňského biskupství Mons. Josef Žák v kostele sv. Jiří ve Strážově vzácné papežovy reli-kvie. Jde o kapku krve, která byla papežovi odebrána v posledních dnech jeho života jako záloha pro případnou transfuzi. Ta ale nakonec nebyla potřeba.

Ostatky budou uloženy ve speciálním ozdobném relikviáři, který bude natrvalo umístěn na jednom z bočních oltářů strážovského kostela. Obraz papeže k této příležitosti namaloval zdejší malíř Roman Soušek. Kostel sv. Jiří ve Strážově se tak zařadí k několika málo kostelům v Čechách, které mají čest uchovávat ostatky papeže Jana Pavla II. Na slavnost uvedení relikvií do místního kostela, kde bude pěvecký doprovod zajišťovat strážovský mužský sbor, Vás tímto srdečně zveme. Hlavní program začne v 11.30 hod. průvodem od radnice okolo školy do kostela. Ihned poté bude následovat mše svatá s převzetím ostatků.

Celý pouťový víkend u nás stráví skupina poutníků z rodiště našeho pana faráře. Oplatí nám tak loňskou návštěvu v obci Dąbrowki v Podkarpatském vojvodství, která byla historicky prvním zahraničním turné strážovského pěveckého sboru. Součástí čtyřdenního programu, který pro naše hosty chystáme, je mimo jiné výlet na Šumavu, prohlídka Klatov či posezení v bezděkovském pivovaru.