Pevné internetové připojení pro Strážov

Vydáno dne 17. 04. 2003 (2875 x přečteno)

Množství lidí, kteří pravidelně využívají Internet, se neustále rozšiřuje téměř geometrickou řadou. Možnosti připojení k Internetu ve městech jsou různé, v menších obcích a na venkově je však téměř jedinou možností připojení pomocí telefonní linky. Je to však varianta relativně drahá a připojení je navíc dost pomalé.

Z iniciativy občanů jsme se začali zajímat o jiné možnosti. Nejpřijatelnější je nabídka klatovské firmy Investtel. Na základě této nabídky by se mohl kdokoliv ze Strážova připojit pomocí pevného připojení. Pořizovací náklady přijímače se pohybují cca okolo 7000 Kč. Měsíční paušál je cca 500 Kč. Za tuto částku pak můžete „surfovat“ téměř neomezenou dobu a také připojení je oproti klasickému telefonnímu připojení nesrovnatelně rychlejší. Obecní úřad je ochoten vystupovat v projektu pevného internetového připojení jako určitý garant, avšak před započetím projektu je nutné znát zájem veřejnosti. Máte-li zájem ozvěte se nejpozději do konce dubna na e-mailovou adresu obecstrazov@iol.cz. Všechny potenciální zájemce pozveme na schůzku, kde budou vysvětleny podrobnosti.