PODKLADY PRO JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA

Vydáno dne 24. 02. 2009 (3124 x přečteno)

Zpráva o činnosti rady za uplynulé období.

Z P R Á V A

pro zasedání Zastupitelstva města Strážov konané dne 26. 2. 2009

Zastupitelstvo města na svém zasedání dne 11. 12. 2008 přijalo toto usnesení:

·          Zastupitelstvo schválilo žádost Michaely a Jiřího Vacínových, bytem Lukavice 27, o odprodej části p.p.č. 290/2 v k.ú. Lukavice o výměře cca 40 m2 za cenu 10 Kč/m2.

·           Zastupitelstvo schválilo obecně závaznou vyhlášku č. 32, o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů.

·           Zastupitelstvo schválilo předložený Dodatek č. 1 ke Zřizovací listině Místní knihovny ve Strážově a Dodatek č. 1 ke Knihovnímu řádu Místní knihovny ve Strážově.

·           Zastupitelstvo schválilo pro rok 2009 výši vodného pro Strážov, Lukavici a Rovnou na 22,40 Kč bez DPH/m3 a výši stočného pro Strážov na 16,85 Kč bez DPH/m3.

·           Zastupitelstvo schválilo předložený Plán financování obnovy vodovodů a kanalizací.

·           Zastupitelstvo schválilo navržená rozpočtová opatření č. 6/2008 ve formě rozpočtových změn.

·          Zastupitelstvo schválilo hospodaření města do schválení řádného rozpočtu pro rok 2009 dle rozpočtového provizoria, které tvoří na každý měsíc dvanáctina schváleného rozpočtu roku 2008 pro běžné výdaje a výdaje neinvestiční povahy + výdaje na nedokončené investiční akce (odbahnění rybníků).

·          Zastupitelstvo zamítlo žádost Ing. Miroslava Tomana CSc., bytem Praha 4, Na Dlouhé Mezi 1458/33, o prodej p.p.č. 130 a části p.p.č. 131 obě ve zj. ev. k.ú. Horní Němčice.

Rada města Strážov na své schůzi dne 30. 12. 2008 přijala toto usnesení:

·           Rada schválila navržená rozpočtová opatření č. 7/2008 ve formě rozpočtových změn.

·           Rada schválila vyřazení majetku dle návrhu inventarizačních komisí.

·           Rada schválila vydání vnitřní směrnice na poskytování cestovních náhrad.

·           Rada schválila navržené složení inventarizačních komisí pro inventarizaci majetku Města Strážov v roce 2008.

·          Rada schválila odměny členům občanské komise.

Rada města Strážov na své schůzi dne 15. 1. 2009 přijala toto usnesení:

·           Rada rozhodla umístit popelnici na sklo do Brtí.

·           Rada rozhodla zařadit opravu místní komunikace v Českých Hamrech do plánu v rámci dotačního programu stabilizace a obnovy venkova Plzeňského kraje.

·           Rada rozhodla poskytnout pro rok 2009 každému ze spolků pořádajících plesy (SDH Strážov, SDH Víteň, Myslivecké sdružení Strážov) finanční příspěvek ve výši 3000 Kč.

·           Rada schválila uzavření darovací smlouvy s obecně prospěšnou společností „Člověk v tísni“, která v souvislosti s převodem hasičského automobilu CAS do Rumunska daruje Městu Strážov finanční částku 10000 Kč.

·           Rada zamítla žádost Mariana Jirky, majitele bytu v domě čp. 331, o umístění sídla firmy Adko-Intbatramentha s.r.o.

·           Rada zamítla žádost společnosti RUMPOLD-P o navýšení ceny za vývoz plastů v souvislosti s celosvětovým poklesem výkupních cen této komodity.

·           Rada doporučuje zastupitelstvu schválit žádost Václava a Jar. Denkových, Strážov 262, o změnu územního plánu v k.ú. Strážov.

·           Rada doporučuje zastupitelstvu schválit žádost Petra Hofmana, Krotějov 15, o změnu územního plánu v k.ú. Krotějov.

·           Rada doporučuje zastupitelstvu schválit žádost Lad. a Radky Chalušových, Strážov 297, o změnu územního plánu v k.ú. Strážov.

Rada města Strážov na své schůzi dne 29. 1. 2009 přijala toto usnesení:

·           Rada rozhodla zadat společnosti G-PROJEKT České Budějovice zpracování dotační žádosti do Regionálního operačního programu Jihozápad na akci „Revitalizace MPZ Strážov“.

·          Rada schválila uzavření smlouvy č. 08013726 o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí na akci „Odbahnění rybníka Muchkovic“ ze dne 24.1.2009.

·          Rada vzala na vědomí vydané Rozhodnutí o poskytnutí dotace na akci „Odbahnění rybníka Muchkovic“

Rada města Strážov na své schůzi dne 5. 2. 2009 přijala toto usnesení:

·           Rada schválila uzavření smluv o dílo se společností G-PROJEKT České Budějovice na zpracování a administraci dotačních žádostí na akci „Revitalizace MPZ Strážov“.

·           Rada schválila uzavření dodatku ke smlouvě s Plzeňským krajem o poskytování finančního příspěvku na zajištění dopravní obslužnosti, který pro rok 2009 činí 79.800 Kč.

·           Rada zamítla žádost Marie Zemančíkové, Strážov 71, o příspěvek na umístění v Domově s pečovatelskou službou v Klatovech ve výši 40.000 Kč.

·           Rada doporučuje zastupitelstvu schválit žádost Václava Taušera, Zahorčice 11, o odprodej st.p.č. 14/2 a části p.p.č. 504/1 v k.ú. Zahorčice.

·           Rada doporučuje zastupitelstvu schválit rozpočet na rok 2009 s následujícími parametry: celkové příjmy 18 972 tisíc Kč, celkové výdaje 22 292 tisíc Kč.

·           Rada nedoporučuje zastupitelstvu schválit žádost společnosti RUVA, Révová 14/213, Praha 10, o odprodej části p.p.č. 1411/29 v k.ú. Strážov.

·           Rada postupuje zastupitelstvu výkaz zisku a ztráty a rozvahu včetně příloh Základní školy a mateřské školy Strážov za rok 2008.

·           Rada postupuje zastupitelstvu žádost Ladislava Tauška, Zahorčice 15, o změnu územního plánu v k.ú. Zahorčice.

·           Rada postupuje zastupitelstvu žádost Pavla Truhláře, Strážov E3, o změnu územního plánu v k.ú. Strážov.