Poplatek za odpady v roce 2003

Vydáno dne 17. 01. 2003 (2851 x přečteno)

Loni byl v naší obci poprvé zaveden místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Tento poplatek nahradil dřívější známkový systém. Zastupitelé se na svém prosincovém zasedání dohodli na tom, že systém placení poplatku „na hlavu“ bude ponechán i pro rok 2003, přičemž nezměněna zůstává také výše poplatku – 350 Kč.

Uvedený poplatek jsou všichni trvale bydlící i chalupáři povinni zaplatit nejpozději do 31. března. Systém svozu zůstává stejný (v zimních měsících každý týden a v letních měsících jedenkrát za 14 dnů). Malá změna se promítne do obcí, kde byl dosud zajišťován svoz pomocí pytlů (České Hamry, Krotějov, Splž, Hájek, Javoříčko, Mladotice). Zde bude zajišťován svoz obecní multikárou vždy první pondělí v měsíci, přičemž navíc stále budou fungovat svozová místa pro pytle. Konec března je také posledním termínem pro všechny, kteří mají povinnost platit ostatní závazky vůči obci. Jedná se zejména o poplatky ze psů, poplatky z pronájmu obecních pozemků a vodné v Zahorčicích a Vítni.