POUŤOVÉ AKCE

Vydáno dne 11. 09. 2013 (2388 x přečteno)

Strážovská pouť, která se uskuteční ve dnech 14. a 15. září, bude i letos spojená s mnoha doprovodnými akcemi. Jejich kompletní přehled je v článku.

Výstava paličkované krajky na téma „Čtvero ročních období“ členek Krajkářského klubu Klatovy z let 2007-12 bude probíhat v přízemí radnice. Výstavu doplní práce dětí z místního kroužku paličkování. Otevřeno bude v sobotu od 13.00 do 17.00 hod., v neděli od 10.00 do 17.00 hod. Od 16. do 30. září bude možno výstavu zhlédnout po předchozí domluvě (den předem) na tel. čísle 607 188 998 u paní Jitky Jiříkové.

Strážovští zahrádkáři představí svoji letošní úrodu na výstavě ovoce, zeleniny a květin, která se uskuteční v prostorách radnice. Otevřena bude stejně jako výstava paličkované krajky.

V přízemí 1. stupně základní školy budou k vidění obrazy místních malířů – Romana Souška ze Strážova a Václava Tomana z Krotějova. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 18.00 hod. a v neděli od 13.00 do 18.00 hod.

V prostorách bývalé spořitelny budou vystaveny staré fotografie a pohlednice Strážovska. Zároveň zde budou promítány videozáznamy z našich akcí (svato-václavská jízda, masopustní průvod, dožínky, hasičské oslavy atd.). Otevřeno zde bude v sobotu i v neděli, vždy od 10.00 do 18.00 hod.

Místní organizace svazu chovatelů pořádá výstavu drobného zvířectva (králíků, drůbeže a holubů) ve školním dvoře za obecnou školou. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 18.00 hod. a v neděli od 8.00 do 15.00 hod. Připravena je bohatá tombola o zajímavé ceny.

Tradičně samozřejmě bude po celý pouťový víkend strážovské náměstí rájem všech dětí. Pouťové atrakce budou obohaceny o autodrom. Rodiče si budou moci navíc na náměstí posedět v pivní zahradě, kterou pořádá bavorský pivovar Aldersbacher. V sobotu odpoledne a večer se zde bude rožnit prasátko.

Na kurtech u sokolovny se v sobotu od 8.30 hod. uskuteční oblíbený volejbalový turnaj smíšených družstev s názvem Burčák open. Přijďte se podívat a ochutnat lahodný burčák a kvalitní moravská vína. U sokolovny bude v sobotu dopoledne malá výstava Velorexů s možností projížďky tímto legendárním vozidlem.

Pouťová zábava skupiny KABÁT REVIVAL proběhne v sokolovně v sobotu od 21.00 hod. Jako předkapela vystoupí místní skupina Pozdní sběr.
V neděli se uskuteční mše svatá v kostele sv. Jiří. Začátek je tentokrát mimořádně od 12.00 hod. Celebrovat ji bude Mons. František Radkovský a vystoupí zde také Strážovský mužský pěvecký sbor.

V neděli od 13.00 do 17.00 hod. bude na náměstí koncertovat kapela Úhlavanka, kterou doplní známí zpěváci - Ivana Zbořilová, Blanka Tůmová a Jiří Škvára. Přijďte si posedět a poslechnout vystoupení této dechovky. Možná dojde i na tanec.

O pouťovém víkendu můžete zajít také na fotbalová utkání na hřiště SK Kovodružstva Strážov. Bohatý program zahájí sobotní derby mezi strážovskou starou gardou a vrstevníky z Vrhavče, které začíná od 17.00 hod. V neděli od 10.00 hod. hrají starší žáci proti Mochtínu a od 16.00 hod. se mužské „áčko“ v rámci krajské 1.B třídy utká s týmem Horažďovice B.