POUŤOVÉ AKCE

Vydáno dne 09. 09. 2014 (2419 x přečteno)

Strážovská pouť, která se uskuteční 13. a 14. září, bude i letos spojená s mnoha doprovodnými akcemi. Jejich kompletní přehled je v článku:

Výstava paličkované krajky členek Krajkářského spolku z Přeštic bude probíhat v přízemí radnice. Výstavu doplní práce dětí z místního kroužku paličkování. Otevřeno bude v sobotu od 13.00 do 17.00 hod., v neděli od 10.00 do 17.00 hod. Od 15. do 21. září bude možno výstavu zhlédnout po předchozí domluvě na tel. číslech 607 188 998  nebo 376 392 465.

Strážovští zahrádkáři představí svoji letošní úrodu na výstavě ovoce, zeleniny a květin, která se uskuteční v prostorách radnice. Otevřena bude stejně jako výstava paličkované krajky.

V přízemí 1. stupně základní školy budou k vidění obrazy místního malíře Romana Souška ze Strážova. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 18.00 hod. a v neděli od 13.00 do 18.00 hod.

Místní organizace svazu chovatelů pořádá výstavu drobného zvířectva (králíků, drůbeže a holubů) ve školním dvoře za obecnou školou. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 18.00 hod. a v neděli od 8.00 do 15.00 hod. Připravena je bohatá tombola o zajímavé ceny.

Tradičně samozřejmě bude po celý pouťový víkend strážovské náměstí rájem všech dětí. Pouťové atrakce budou obohaceny o autodrom. Rodiče si budou moci navíc na náměstí posedět v pivní zahradě, kterou pořádá bavorský pivovar Aldersbacher. Ochutna letos bude možno také německé speciality - Bratwurst a Currywurst.

Na kurtech u sokolovny se v sobotu od 8.30 hod. uskuteční oblíbený volejbalový turnaj smíšených družstev s názvem Burčák open. Zveme také na kvalitní burčák z hroznů Pálavy a možnost ochutnávky vín.

Pouťová zábava skupiny KABÁT REVIVAL proběhne v sokolovně v sobotu od 21.00 hod.

V neděli se uskuteční mše svatá v kostele sv. Jiří. Začátek je tentokrát mimořádně od 12.00 hod.

V neděli od 13.00 do 16.00 hod. bude na náměstí koncertovat chodská kapela Domažličanka. Přijďte si posedět a poslechnout vystoupení této dechovky. Možná dojde i na tanec.

O pouťovém víkendu můžete zajít také na fotbalová utkání na hřiště SK Kovodružstva Strážov. Bohatý program zahájí v sobotu odpolední derby mezi starou gardou KOVO Strážov a "RETRO" Strážov, které začíná od 17.00 hod. V neděli od 10.00 hod. hrají mladší žáci proti Mochtínu a od 16.00 hod. se mužské "áčko" v rámci krajské 1. B třídy utká s týmem Horažďovice B.