POZVÁNKA NA PRVNÍ VEŘEJNÉ SETKÁNÍ KE KOMUNITNÍMU P

Vydáno dne 01. 03. 2006 (2888 x přečteno)

Organizátoři:

Dobrovolný svazek obcí Úhlava s partnerským městem Janovice nad Úhlavou a Centrum pro komunitní práci západní Čechy si Vás dovolují pozvat na 1. veřejné setkání ke komunitnímu plánování sociálních služeb na území mikroregionu Úhlava a města Janovice nad Úhlavou.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno všem, kteří se zajímají o sociální problematiku v mikroregionu Úhlava a ve městě Janovice nad Uhlavou. Zejména budou vítáni poskytovatelé, uživatelé a zadavatelé sociálních služeb.

Místo konání:                    Kulturní dům (Klub seniorů) v Nýrsku

Termín konání:     čtvrtek 2. března 2006 od 15.30 do 17.30 hod.

Program setkání:

15.30 – 15.35 hod. - přivítání účastníků, úvodní slovo

Ing. Miloslav Rubáš, starosta města Nýrska, předseda Mikroregionu Úhlava

15.35 – 15.45 hod. - co to je komunitní plánování sociálních služeb

Ing. Tereza Eberlová, Centrum pro komunitní práci západní Čechy

15.45 – 16.00 hod. - příklad úspěšného komunitního plánování sociálních služeb

Bc. Ludmila Kolářová, koordinátor komunitního plánování sociálních služeb v Milevsku

16.00 – 16.15 hod. - představení komunitního plánování sociálních služeb v mikroregionu Úhlava a v Janovicích nad Úhlavou

Mgr. Ivana Gracová, Centrum pro komunitní práci západní Čechy

16.15 – 17.15 hod. - diskuse - očekávání od komunitního plánování sociálních služeb v mikroregionu Úhlava a v Janovicích nad Úhlavou

17.15 – 17.30 hod. - závěr setkání

V závěru veřejného setkání budou mít účastníci příležitost zapsat se do jednotlivých pracovních skupin, jejichž prostřednictvím se budou moci přímo podílet na tvorbě plánu rozvoje sociálních služeb.

Veřejné setkání bude doprovázet výstava obrázků dětí z mateřských škol na téma „Pomáháme ostatním"

Cílem komunitního plánování sociálních služeb na území mikroregionu Úhlava a partnerského města Janovice nad Úhlavou je naplánovat rozvoj sociálních služeb na tomto území pro období let 2007 – 2010. Plánování budoucí podoby sociálních služeb bude realizováno zadavateli, poskytovateli a uživateli sociálních služeb prostřednictvím jejich účasti v pracovních skupinách. Pro zadavatele, poskytovatele a uživatele služeb je tedy účast na komunitním plánování sociálních služeb vhodnou a jedinečnou příležitostí, kdy mohou přímo spolupracovat na vytváření sociální politiky mikroregionu Úhlava a partnerského města Janovice nad Úhlavou, na určování dalších směrů a pravidel jejího rozvoje.

Bližší informace o komunitním plánování sociálních služeb v mikroregionu Úhlava a v Janovicích nad Úhlavou je možné obdržet na  internetových stránkách mikroregionu http://www.ekoregio-uhlava.cz nebo u Mgr. Ivany Gracové, Centrum pro komunitní práci západní Čechy, Americká 29, Plzeň, tel.: 377 329 558, mobil: 775 764 413, e-mail: ivana.gracova@cpkp.cz

Prosíme poskytovatele a zadavatele sociálních služeb (představitele obcí měst a pracovníky obecních a městských úřadů) o potvrzení účasti na prvním veřejném setkání prostřednictvím e-mailu na adresu ivana.gracova@cpkp.cz, nejpozději do 1.3.2006

Veřejné setkání je bez účastnického poplatku.