PŘIPRAVUJE SE KNIHA O MALÍŘI VÁCLAVU SOUŠKOVI

Vydáno dne 22. 10. 2004 (5511 x přečteno)

Akademický malíř Václav Soušek je uznávaným regionálním umělcem. Nyní se možná dílo rodáka z Javoříčka dočká velké pocty. JUDr. Jiří Fuks, potomek rodiny Denků z hostince, totiž připravuje k vydání knihu, která bude dokumentovat jeho dílo. Na fotografiích by chtěl zachytit průřez tvorbou pana Souška.

Zatím se mu podařilo dát dohromady více než sedmdesát fotokopií obrazů a nyní se obrací s prosbou na všechny občany Strážova a okolí, kteří mají doma nějaký obraz od malíře Václava Souška. Budete-li ochotni panu Fuksovi umožnit ofotografování vašeho obrazu, pomůžete tím k vydání zajímavé publikace. Pokud se rozhodnete pomoci, zastavte se na obecním úřadě, rádi vám schůzku s panem Fuksem zprostředkujeme.