Připravujeme setkání rodáků

Vydáno dne 08. 04. 2004 (3065 x přečteno)

Strážovští rodáci se do své obce vždycky rádi vraceli a vracejí, proto jsme na letošní léto připravili jejich setkání u příležitosti oslav 480. výročí udělení městských práv Strážovu. Akce se uskuteční ve dnech 26. – 27. června, přičemž hlavní program spojený s posezením v místní sokolovně je plánován na sobotu.

Prosíme všechny občany, aby pozvali své známé a příbuzné z řad rodáků a přátel Strážova. Není totiž v silách a možnostech obce pozvat všechny místní rodáky, proto jsme zvolili tuto formu a věříme, že nám s tím pomůžete.

Pozvánky jsou volně k dispozici na obecním úřadě. A na co se můžeme společně těšit? Na náměstí by měl probíhat malý staročeský jarmark s ukázkami historických řemesel. Škola se promění ve velký výstavní prostor – k vidění zde bude paličkovaná krajka, historické fotografie a pohlednice, výrobky místních seniorů i žáků základní školy. V místním kostele bude sloužena rodácká mše svatá a při té příležitosti bude provedeno svěcení nového obecního praporu. V rámci oslav se navíc uskuteční další doprovodné akce včetně nedělní hasičské soutěže, která je zařazena do seriálu Šumavské extraligy. Podrobný program bude včas k dispozici.