PROGRAM PODZIMNÍ POUTĚ

Vydáno dne 10. 09. 2019 (696 x přečteno)

Strážovská podzimní pouť se uskuteční ve dnech 14. - 15. září 2019. Její bohatý program najdete v obsahu článku.

Oblíbená výstava paličkování bude otevřena v sobotu od 13.00 do 17.00 hod. a v neděli od 10.00 do 17.00 hod. Místem konání tradiční přehlídky výrobků strážovských krajkářek bude přízemí radnice. V obřadní síni radnice zároveň letos hostuje fotografka Pavla Lankusová ze Zahorčic. Na velkoformátových černobílých fotografiích představuje výběr z portrétů, krajin, zátiší a především z dokumentární tvorby. Barevnou náladu vnesou akrylové a akvarelové malby Jarky Papežové z Veselí u Janovic, na jejíchž obrazech rozkvétají záplavy vlčích máků, kopretin a dalších lučních květů. Společná výstava je plná emocí a nádherných barev.

Strážovští zahrádkáři představí svoji letošní úrodu na výstavě ovoce, zeleniny a květin, která se uskuteční v prostorách radnice. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 17.00 hod. a v neděli od 10.00 do 17.00 hod.

V prvním patře radnice bude probíhat myslivecká výstava. Místní myslivecký spolek v letošním roce oslavuje 40 let od sloučení MS Strážov a MS Viteň a při této příležitosti je pro širokou veřejnost připravena zajímavá výstava o historii i současnosti strážovské myslivosti. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 17.00 hod. a v neděli od 10.00 do 17.00 hod.

V objektu bývalé spořitelny bude probíhat misijní jarmark. Těšit se můžete na výrobky dětí z Misijního klubka, na sušenky sv. Hildegardy, na misijní výstavu a další materiály. Jarmark bude otevřený v sobotu od 13.00 do 15.00 hod. a v neděli od 10.00 do 17.00 hod. Výdělek z této akce bude zaslán na Papežské misijní dílo dětí.

Místní organizace svazu chovatelů pořádá výstavu drobného zvířectva (drůbeže, králíků a holubů) ve školním dvoře za obecnou školou. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 18.00 hod. a v neděli od 8.00 do 15.00 hod. Připravena je bohatá tombola.

Tradičně samozřejmě bude po celý pouťový víkend strážovské náměstí rájem všech dětí. Pouťové atrakce (houpačky, kolotoč, střelnice a skákací hrad) budou tentokrát obohaceny o autodrom. Rodiče se budou moci navíc na náměstí občerstvit v pivní zahradě s nabídkou českých i bavorských piv.

Na kurtech u sokolovny se v sobotu od 8.30 hod. uskuteční oblíbený volejbalový turnaj smíšených družstev s názvem Burčák open. Přijďte se podívat a ochutnat lahodný burčák a kvalitní moravská vína. Zajištěno bude také další občerstvení.

Sbor dobrovolných hasičů pořádá 10. kolo Pošumavské hasičské ligy v požárním útoku “O pohár starosty města Strážov“. Slavnostní zahájení a nástup je v sobotu od 13.00 hod. na hasičském cvičišti.

V neděli se uskuteční mše svatá v kostele sv. Jiří.  Začátek je v 11.30 hod. Mši bude celebrovat nový generální vikář plzeňského biskupství P. Mgr. Jakub Holík.

V neděli od 13.00 do 16.00 hod. bude na náměstí vyhrávat sušická kapela „Solovačka“. Přijďte posedět a poslechnout vystoupení této známé dechové kapely, jejíž repertoár je postaven na české dechovce a písních o Šumavě. Možná dojde i na tanec. V průběhu přestávky Solovačky vystoupí od 14.00 hod. na náměstí klatovská taneční skupina MINI DOLLS. Od 15.00 hod. zde pak proběhne vyhlášení výsledků prázdninové dětské soutěže a vylosování výherců.

Velice bohatý bude o pouťovém víkendu program fotbalových utkání na hřišti SK Kovodružstva Strážov. V sobotu od 10.00 hod. se zde uskuteční turnaj mladší přípravky. V neděli od 10.00 hod. odehrají svůj soutěžní zápas mladší žáci proti svým vrstevníkům z Lub. Mužské „áčko“, které je v současné době na prvním místě okresního přeboru, se utká v neděli od 16.00 hod. s týmem Sokola Měčín.