ROZPIS POUŤOVÝCH AKCÍ - 17.-18.9.2011

Vydáno dne 13. 09. 2011 (2854 x přečteno)

PŘEHLED AKCÍ POUŤOVÉHO VÍKENDU

• Oblíbená výstava paličkování bude otevřena v sobotu od 13.00 do 17.00 hod., v neděli od 10.00 do 17.00 hod. a v pondělí od 8.00 do 11.00 a od 13.00 do 16.00 hod. Místem konání bude přízemí radnice. Celá výstava bude věnována paličkovaným výrobkům Marie Podstatné z Janovic. Rodačka ze Zahorčic je jednou z nejaktivnějších regionálních krajkářek a navíc letos oslaví významné životní jubileum.

• Strážovští zahrádkáři představí svoji letošní úrodu na výstavě ovoce, zeleniny a květin, která se uskuteční v prostorách radnice. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 17.00 hod. a v neděli od 10.00 do 17.00 hod.

• V zasedací místnosti v patře radnice bude k vidění strážovský poklad. Cenné historické mince nalezené na zdejší školní zahradě na jaře letošního roku budou poprvé veřejnosti představeny právě nyní. Akci zajišťuje Muzeum Královského hvozdu z Nýrska. Odborný výklad podá ředitel muzea Karel Velkoborský. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 17.00 hod. a v neděli od 10.00 do 17.00 hod.

• V prostorách radnice bude zároveň po celý víkend promítána videosmyčka shrnující dění na Strážovsku během uplynulého období. Zavzpomínat budete moci na veselý masopust, průběh přestavby strážovského náměstí a Hradčan či nahlédnout pod ruce archeologů při nálezu strážovského pokladu. Autory videí a fotografií jsou Miroslav Sedlmaier, Josef Kodym, Vlastimil Fürbacher a Josef Rousek.

• Místní organizace svazu chovatelů pořádá výstavu drobného zvířectva (králíků, drůbeže a holubů) ve školním dvoře za obecnou školou. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 18.00 hod. a v neděli od 8.00 do 15.00 hod. Připravena je bohatá tombola o zajímavé ceny.

• Tradičně samozřejmě bude po celý pouťový víkend strážovské náměstí rájem všech dětí. Pouťové atrakce budou tentokrát obohaceny o autodrom. Rodiče si budou moci navíc na náměstí posedět v pivní zahradě, kterou pořádá bavorský pivovar Aldersbacher.

• Na oslavu dokončení rekonstrukce náměstí se v neděli od 11.30 do 15.30 hod. uskuteční na náměstí koncert dechové kapely Skalanka. Přijďte si posedět a poslechnout vystoupení této známé švihovské dechovky. Možná dojde i na tanec.

• V neděli ve 13.00 hod. požehná nový strážovský farář pan Ryszard Potęga navrácené soše sv. Jana Nepomuckého a pronesen bude též projev starosty u příležitosti otevření zrekonstruovaného náměstí.

• Sbor dobrovolných hasičů pořádá závěrečné kolo Pošumavské hasičské ligy v požárním útoku “O pohár starosty města Strážov“. Slavnostní zahájení a nástup je v sobotu od 13.00 hod. na hasičském cvičišti.

• Na kurtech u sokolovny se v sobotu od 8.30 hod. uskuteční oblíbený volejbalový turnaj smíšených družstev  s názvem Burčák open. Přijďte se podívat a ochutnat lahodný burčák a kvalitní moravská vína.

• V neděli od 10.15 hod se v kostele sv. Jiří uskuteční mše svatá.

• Pouťová zábava skupiny KABÁT REVIVAL proběhne v sokolovně v sobotu od 21.00 hod.

• O pouťovém víkendu můžete zajít také na fotbalová utkání na hřiště SK Kovodružstva Strážov. Mužské „áčko“ se v rámci krajské 1.B třídy utká v neděli od 16.00 hod. s Chanosem Chanovice. Nově založené fotbalové mužstvo starší přípravky (žáci do 10 let) odehrají své druhé domácí utkání v sobotu od 14.00 hod. s týmem z Mochtína.