SILNIČNÍ PRŮTAH – PRÁCE POKRAČUJÍ

Vydáno dne 07. 11. 2007 (2976 x přečteno)

Rok 2007 se zcela jistě nesmazatelně zapíše do historie Strážova. V lednu byl naší obci navrácen statut města a podstatně se také mění tvář náměstí a přilehlého silničního průtahu. Povrch silnice od Lukavice přes náměstí ke škole je hotový. V současné době je prováděna přeložka elektrického vedení, osazováno nové veřejné osvětlení a následně budou pak dokončeny chodníky. Na řadu nyní přichází také silnice od školy směrem k mostu v Káclinku.

Opětovně se tímto omlouváme za omezení, která po celý rok trápí obyvatele i návštěvníky Strážova. Zpoždění akce vyplynulo z prodloužení rekonstrukce kanalizace, které bylo způsobeno ztíženými podmínkami v souvislosti se skalnatým podložím. Celkové finanční náklady této investiční akce přesáhnou dvacet milionů korun. Na financování se podílí Správa a údržba silnic Klatovy a Město Strážov.

Všichni věříme, že se snad brzy dočkáme dokončení průtahu i souvisejících stavebních prací. Doufejme, že řidiči i obyvatelé Strážova se brzy sžijí s novým dopravním řešením některých křižovatek, o nichž se v době přípravy projektu i při vlastní realizaci často bouřlivě diskutovalo. Každopádně bude silnice přes Strážov opět po letech bez výmolů a snad za to stojí i těch pár měsíců, kdy je zdejší dopravní obslužnost velmi komplikovaná.