SPORTOVCI UPRAVUJÍ SVÉ ZÁZEMÍ Z PENĚZ UNIE

Vydáno dne 08. 08. 2011 (2239 x přečteno)

Občanské sdružení Ekoregion Úhlava je místní akční skupinou, jejíž působnost zahrnuje také správní území našeho města. Pro místní spolky i podnikatelské subjekty se při realizaci místní rozvojové strategie nabízí velice zajímavá příležitost získat finanční prostředky na spolufinancování rozvojových plánů. V rámci čtvrté osy Programu rozvoje venkova se takto letos podařilo dvěma místním spolkům zajistit dotace v řádech statisíců.

Místní fotbalový klub SK Kovodružstvo Strážov realizoval projekt s celkovými náklady přes 230 tisíc korun, kdy dotace pokryje 90 % nákladů. Z dotačních prostředků byl proveden nátěr kabin a regenerován fotbalový trávník. Ze stejných zdrojů je pak nyní také prováděna rekonstrukce objektu sokolovny, kdy bude zejména dokončena venkovní fasáda a provedena oprava střechy tohoto sportovního a kulturního zařízení našeho města. Tělocvičné jednotě Sokol byla na tyto práce též přislíbena dotace ve výši 391 tisíc Kč, což představuje 90 % celkových nákladů.