Strážov vyhlášen památkovou zónou

Vydáno dne 16. 07. 2003 (2832 x přečteno)

Dnem 1. září 2003 nabývá účinnosti vyhláška Ministerstva kultury ČR, která vyhlašuje vybrané lokality Strážova památkovou zónou. K vyhlášení došlo přes nesouhlas Zastupitelstva obce Strážov, které v uvedené vyhlášce vidí brždění rozvoje obce a zbytečné průtahy při záměru občanů rekonstruovat své nemovitosti.

Památkovou zónou totiž bude vyhlášena podstatná část obce, přičemž o historické hodnotě některých zahrnutých staveb lze pochybovat. Ze strany obce budou podnikány další kroky se snahou zrušit rozhodnutí, které bylo vydáno přes nesouhlas orgánu místní samosprávy. Od výše uvedeného data je však nutné k ohlášení stavebních úprav, udržovacích prací a drobných staveb v teritoriu památkové zóny přikládat vyjádření památkářů. Podrobnější informace včetně zákresu hranice památkové zóny bude možné získat na obecním úřadě.