STRÁŽOVSKÁ PODZIMNÍ POUŤ 9.-10.9.

Vydáno dne 06. 09. 2017 (2033 x přečteno)

Strážovská podzimní pouť se uskuteční o víkendu 9. - 10. září 2017 a bude i letos doprovázena množstvím zajímavých akcí. Jejich podrobný přehled je uveden v příloze.

PŘEHLED AKCÍ POUŤOVÉHO VÍKENDU

- Oblíbená výstava paličkování bude otevřena v sobotu od 13.00 do 17.00 hod. a v neděli od 10.00 do 17.00 hod. Místem konání tradiční přehlídky výrobků strážovských krajkářek bude přízemí radnice.

- V přízemí radnice bude také vystavovat své fotografie Šumavy známý fotograf a autor mnoha fotografických publikací Jan Kavale ze Žichovic. Výstava, která zájemcům představí známé i neznámé pohledy na úžasnou krajinu česko-bavorského pomezí, bude otevřena v sobotu od 13.00 do 17.00 hod. a v neděli od 10.00 do 17.00 hod.

- Strážovští zahrádkáři představí svoji letošní úrodu na výstavě ovoce, zeleniny a květin, která se uskuteční v prostorách radnice. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 17.00 hod. a v neděli od 10.00 do 17.00 hod.

- V přízemí objektu bývalé spořitelny bude vystavovat své obrazy, kresby a grafiky mladá umělkyně Hana Kučerová z Klatov. Po téměř dvou letech budeme mít možnost sledovat umělecký vývoj této studentky oboru Výtvarné kultury na Západočeské univerzitě v Plzni. Výstava s názvem „Mistr a Markétka“ bude otevřena v sobotu i v neděli, vždy od 11.00 do 18.00 hod.

- Místní organizace svazu chovatelů pořádá výstavu drobného zvířectva (drůbeže a holubů) ve školním dvoře za obecnou školou. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 18.00 hod. a v neděli od 8.00 do 15.00 hod. Připravena je bohatá tombola o zajímavé ceny.

- Tradičně samozřejmě bude po celý pouťový víkend strážovské náměstí rájem všech dětí. Pouťové atrakce (houpačky, kolotoč, střelnice a skákací hrad) budou tentokrát obohaceny o autodrom. Rodiče se budou moci navíc na náměstí občerstvit v pivní zahradě s nabídkou českých i bavorských piv.

- Na kurtech u sokolovny se v sobotu od 8.30 hod. uskuteční oblíbený volejbalový turnaj smíšených družstev s názvem Burčák open. Přijďte se podívat a ochutnat lahodný burčák a kvalitní moravská vína.

- V neděli se uskuteční mše svatá v kostele sv. Jiří, které bude předcházet slavnostní průvod od radnice okolo školy ke kostelu.  Začátek průvodu je v 11.15 hod. Vlastní mši, která začne v 11.30 hod., bude celebrovat generální vikář plzeňského biskupství P. ThLic. Krzysztof Dędek a její součástí bude poděkování za úrodu. Hudební doprovod zajistí nové trio se zpěvačkou Terezou Hammerschlagovou.

- Po mši svaté v neděli v cca 12.30 hod. proběhne na náměstí slavnost žehnání novému hasičskému autu. Mezi pozvanými hosty jsou mimo jiné vrcholní představitelé Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje a senátor Jan Látka. V rámci programu vystoupí také strážovský mužský pěvecký sbor.

- V neděli od 13.00 do 16.00 hod. bude na náměstí vyhrávat chodská kapela „Dupalka“. Přijďte si posedět a poslechnout vystoupení této známé dechové kapely. Možná dojde i na tanec.

- Velice bohatý bude o pouťovém víkendu program fotbalových utkání na hřišti SK Kovodružstva Strážov. V sobotu od 10.00 hod. se zde uskuteční turnaj starší přípravky. V neděli od 10.00 hod. odehrají svůj soutěžní zápas mladší žáci proti svým vrstevníkům ze Železné Rudy. Mužské „áčko“, které je na prvním místě okresního přeboru, se utká v neděli od 16.00 hod. s Tatranem Dlouhá Ves.