STRÁŽOVSKÁ POUŤ

Vydáno dne 11. 09. 2012 (3705 x přečteno)

Přinášíme zde přehled bohatého programu, který se uskuteční v souvislosti s podzimní strážovskou poutí 15. a 16. září 2012.

Výstava ručních prací bude otevřena v sobotu od 13.00 do 17.00 hod., v neděli od 10.00 do 17.00 hod. Místem konání bude přízemí radnice.  Výstava bude tentokrát zaměřena na patchwork, což je starodávná technika výroby dek, ubrusů a dalších ozdobných dekorací z rozstříhaných látek různých barev a ornamentů. Vystavovat a prodávat budou ženy z Kašperských Hor - Radka Kolářová, Hana Boušková, Leandra Janderová a Milada Loužilová. Chybět samozřejmě nebude ani strážovská paličkovaná krajka – výrobky dětí z kroužku paličkování.

Ve stejných prostorách a čase bude probíhat také výstava obrazů strážovské rodačky Lucie Koželuhové rozené Klátilové. Její kresby se objevily mimo jiné v úspěšné knize pro mládež s názvem „Otazníková říše“ či několika jazykových učebnicích.

V přízemí radnice budou k vidění také kaktusy strážovského pěstitele Martina Kopeckého. Prodejní výstava bude stejně jako všechny ostatní expozice v prostorách radnice otevřena v sobotu od 13.00 do 17.00 hod. a v neděli od 10.00 do 17.00 hod.

Strážovští zahrádkáři představí svoji letošní úrodu na výstavě ovoce, zeleniny a květin, která se uskuteční v prostorách radnice.

V přízemí 1. stupně základní školy budou k vidění obrazy místních malířů – Marie Hrachové z Lukavice a Romana Souška ze Strážova. Výstava bude otevřena v sobotu od 10.00 do 18.00 hod. a v neděli od 10.00 do 18.00 hod.

Místní organizace svazu chovatelů pořádá výstavu drobného zvířectva (králíků, drůbeže a holubů) ve školním dvoře za obecnou školou. Výstava bude otevřena v sobotu od 13.00 do 18.00 hod. a v neděli od 8.00 do 15.00 hod. Připravena je bohatá tombola o zajímavé ceny.

Tradičně samozřejmě bude po celý pouťový víkend strážovské náměstí rájem všech dětí. Pouťové atrakce budou obohaceny o autodrom. Rodiče si budou moci navíc na náměstí posedět v pivní zahradě, kterou pořádá bavorský pivovar Aldersbacher.

Sbor dobrovolných hasičů pořádá další kolo Pošumavské hasičské ligy v požárním útoku “O pohár starosty města Strážov“. Slavnostní zahájení a nástup je v sobotu od 13.00 hod. na hasičském cvičišti.

Na kurtech u sokolovny se v sobotu od 8.30 hod. uskuteční oblíbený volejbalový turnaj smíšených družstev s názvem Burčák open. Přijďte se podívat a ochutnat lahodný burčák a kvalitní moravská vína.

Pouťová zábava skupiny KABÁT REVIVAL proběhne v sokolovně v sobotu od 21.00 hod.

V neděli se uskuteční mše svatá v kostele sv. Jiří.  Začátek je mimořádně od 12.00 hod.

V neděli od 13.00 do 17.00 hod. bude na náměstí koncertovat dechová kapela Vrchovanka. Přijďte si posedět a poslechnout vystoupení této mrákovské dechovky. Možná dojde i na tanec.

O pouťovém víkendu můžete zajít také na fotbalová utkání na hřiště SK Kovodružstva Strážov. Bohatý program zahájí páteční derby mezi strážovskou starou gardou a výběrem Krajského úřadu Plzeňského kraje, které začíná od 16.00 hod. V sobotu od 16.00 hraje „béčko“ s rezervou Klatov, v neděli od 10.00 hod. starší žáci proti svým vrstevníkům z Bolešin a od 16.00 hod. se mužské „áčko“ v rámci krajské 1.B třídy utká s týmem ze Žákavy.