STRÁŽOVSKÁ POUŤ SE BLÍŽÍ

Vydáno dne 16. 04. 2013 (3000 x přečteno)

Strážovská pouť sv. Jiří, která se uskuteční o víkendu 27. - 28. dubna 2013, bude i letos doprovázena množstvím zajímavých akcí. Jejich přehled je v článku.

V obřadní místnosti radnice budou k vidění obrazy mladého strážovského malíře Romana Souška. K dostání zde bude také autorův kalendář, přičemž část výtěžku z jeho prodeje je určena pro děti v místní mateřské škole.

V prostorách radnice budou zároveň vystaveny obrazy Davida Vichera z Kouta na Šumavě a dekorace z korálků, jejichž autorkou je Jana Tomanová ze Strážova. Dobrovolné vstupné na obě výše uvedené výstavy poputuje pro účely janovického Klokánku.

V zasedací místnosti radnice bude probíhat výstava fotografií Jitky Krouparové ze Strážova. Cyklus fotografií nese název „Dva a více, hoří mi (p)líce“. Na stejném místě budou též vystaveny výrobky z papírového pedigu Danuše Karasové ze Strážova. Všechny výstavy v prostorách radnice budou otevřeny v sobotu i v neděli od 13.00 do 18.00 hod.

V budově prvního stupně místní školy bude vystavovat své obrazy klatovský malíř Alois Anderle. Autor obrazů vyrůstal v malířské rodině po boku svého otce  akademického  malíře  Bedřicha Andrleho.  Výstava bude otevřena v sobotu i v neděli, vždy od 10.00 do 17.00 hod.

Tradičně samozřejmě bude po celý pouťový víkend strážovské náměstí rájem všech dětí, neboť zde budou umístěny oblíbené pouťové atrakce. Rodiče si budou moci navíc na náměstí posedět v pivní zahradě, kterou pořádá bavorský pivovar Aldersbacher.

V neděli se v kostele sv. Jiří uskuteční mše svatá.  Začátek je však tentokrát mimo-řádně až ve 12.00 hod. Pouťovou mši bude celebrovat generální vikář Mons. Josef Žák.

Pouťová zábava skupiny KABÁT REVIVAL proběhne v sokolovně v sobotu od 21.00 hod.

O pouťovém víkendu můžete zajít také na fotbalová utkání na hřiště SK Kovodružstva Strážov. V sobotu od 10.00 hod. se na místním hřišti uskuteční turnaj starších přípravek. Mužské „béčko“ se v rámci okresní III. třídy utká v neděli od 16.00 hod. doma s mužstvem z Kašperských Hor.