TANKUJTE U NÁS VE STRÁŽOVĚ

Vydáno dne 06. 09. 2011 (12716 x přečteno)

Je mnoho věcí, které v našem okolí fungují bez toho, abychom jejich činnosti přikládali větší význam. V okamžiku, kdyby však tyto subjekty svoje působení omezily či přerušily, rázem bychom to všichni zaznamenali. Rozhodně tím nechci říct, že hodláme čerpací stanici ve Strážově zavírat, avšak vývoj na trhu s pohonnými hmotami v posledních letech není nikterak růžový a nad případnými problémy, které by mohly nastat v budoucnu, je potřeba se vážně zamyslet již nyní.

Stoprocentním vlastníkem Strážovské čerpací stanice s.r.o. je Město Strážov, což znamená, že veškeré zisky (ale také případné ztráty) jdou ve prospěch či na vrb místní samosprávy. Město jmenuje jednatele, kterým vždy býval a je starosta, a rada zároveň rozhoduje o všech zásadních věcech provozu tohoto zařízení. Veškeré provozní záležitosti pak leží na bedrech obsluhy čerpací stanice, která je v klasickém zaměstnaneckém poměru.

Prvořadou zásadou při nákupu pohonných je pro místní čerpací stanici záruka kvality, proto je také po dlouhá léta naším výhradním dodavatelem Agropodnik Domažlice, který má pohonné hmoty od společnosti ČEPRO, jenž vznikla privatizací bývalého státního podniku Benzina. Čas od času k nám dorazí nabídka dodávky pohonných hmot, která je sice finančně zajímavá, pokud má však člověk pochybnosti o původu takto dodaného materiálu, je podle našeho názoru lepší zůstat u ověřené kvality. Letos v červnu byla čerpací stanice ve Strážově podrobena neohlášené kontrole České obchodní inspekce. Byly odebrány vzorky a následně proveden jejich laboratorní rozbor, při němž bylo shledáno, že je vše v souladu s platnými normami. Že to s kvalitou pohonných hmot v České republice je občas všelijaké, se v médiích často objevuje a jasně o tom vypovídá skutečnost, že za posledních pět měsíců objevila obchodní inspekce okolo padesáti čerpacích stanic s pochybným benzínem či naftou, o to více si ceníme a vážíme faktu, že výsledek rozborů PHM ve Strážově byl v naprostém pořádku.

Cenová politika zdejší čerpací stanice vychází ze snahy zajištění příznivých cen pro místní občany. Pokud tedy sledujete vývoj cen na místní čerpací stanici, tak patříme k nejlevnějším na Klatovsku, což před časem potvrdil i Klatovský deník v rámci svého cenového průzkumu. Samostatnou kapitolou bylo bohužel zrušení možnosti placení kartou, avšak vysoké režijní poplatky nebyly pro náš provoz s relativně nízkým obratem únosné. Jsme si vědomi, že jsme tím asi o část zákazníků přišli, avšak jiná možnost tehdy nebyla.

Ekonomika místní čerpací stanice je již několik let z výše uvedených důvodů na rozhraní mezi ziskem a ztrátou. Nízká marže, která v průměru činní okolo 1,5 – 2 Kč za litr postačí maximálně na pokrytí běžných provozních výdajů. Můžeme vás zároveň ujistit, že se zde nevyplácí žádné nadstandardní mzdové prostředky a na provozních výdajích se maximálně šetří. Občas se však objeví nutnost zaplatit nějakou mimořádnou opravu či výměnu zařízení, což opět vstupuje do nákladů.

Na závěr se tedy na všechny Strážováky obracím s výzvou, aby využíváním služeb naší čerpací stanice přispěli k zajištění fungování tohoto subjektu i do budoucna. Vždyť je to zařízení nás všech, a tak bychom se k němu měli také chovat. Okruh našich zákazníků je omezený a pro svoji polohu nemůžeme ani ve skrytu duše doufat, že k nám budou jezdit tankovat kamiony či lidé z celého Klatovska. Velice si proto vážíme každého zákazníka a jsme vděčni, když našich služeb využívají i místní podnikatelé.

Ing. Josef Rousek, starosta Města Strážov a jednatel Strážovské čerpací stanice s.r.o.