Bookmark and Share

TENISOVÝ TURNAJ VE ČTYŘHŘE

Vydáno dne 12. 11. 2012 (2458 x přečteno)

Členové oddílu stolního tenisu Sokola Strážov uspořádali v sobotu 29. září 2012 II. ročník Turnaje ve velkém tenisu ve čtyřhře. Přihlásilo se 14 tenistů. Fotografie jsou zde (autor: J. Schovanec).

Pořadatelé po zkušenostech z prvního ročníku rozdělili přihlášené jednotlivce podle věku do 2 skupin po 7 hráčích.V prvním koši se sešli mladí – od nejmladšího Aleše Presla,ve druhém koši se ocitli ti dříve narození – s nejstarším účastníkem Karlem Cílem.Protože však těch mladších byla většina,tak ve druhém koši byla i řada těch mladších.A tak následné losování svedla dohromady zajímavé dvojice - například :

Karel Soukup + Štěpán Presl nebo Kalivodové Honza a Tomáš.

Po skončení losování se do turnaje zapojili i Venca Soušek a Jindra Schovanec,kteří vytvořili nejstarší dvojici turnaje,když dali dohromady 126 let.Tím byl uzavřen počet účastníků na 8 dvojic.

Hrálo se systémem každý s každým na 3 vítězné gamy.Po odehrání všech utkání byl podle pořadí v tabulce sestaven pavouk a pokračovalo se systémem „play off “.

Prvním kolem  (čtvrtfinálem) úspěšně prošly do semifinále  dvojice :

Karel Soukup – Štěpán Presl              proti   Aleš Presl – Jan Duda

Jan Kalivoda– Tomáš Kalivoda           proti    Radek Holub – Standa Ebenstreit

V boji o 3.místo

Finálový boj byl vyrovnaný.Z vítězství se radovali Karel Soukup a Štěpán Presl.

Kvalitní práci během celého turnaje (i za deště ) odváděli rozhodčí.Rozhodovali přesně a objektivně.Ředitel turnaje nemusel řešit žádné protesty.