ÚSPĚCH FLORBALISTŮ

Vydáno dne 09. 03. 2012 (2876 x přečteno)

Florbalisté Sokola Strážov se jako každý rok zúčastnili přeboru Sokolské župy šumavské ve florbalu pro rok 2011/2012.Letos jsme vyslali družstva do všech 4 kategorií.Hrálo se systémem 2 turnajů

V kategorii I.a-mini žáci se přihlásila pouze 2 družstva.Strážovské naděje tak čekala 2 utkání se Švihovem.Po vzájemné domluvě  vedoucích se obě utkání uskutečnila ve Švihově.Naši však na soupeře nestačili a oba zápasy prohráli.Jak nastupovali: Ondra Chval, David Váňa, Lukáš Kalivoda, David Vácha, Sára Faustová, Václav  Faust, Eda Bastl, Patrik Prošek, Radek Chval, Radek Holub, Adam Rendl, Filip Klátil, David Bouberle,

O nic lépe se nám nevedlo ani v kategorii I.b-mladší žáci.Zde se nám podařilo porazit v jednom utkání Přeštice,ostatní zápasy jsme prohráli.Na horší skóre jsme skončili na posledním místě.Vítězem se stalo družstvo Sokola Janovice bez jediné porážky.Sestava : Marek Kessl, Filip Lidinský, Ríša Váňa, Ondra Chval, Lukáš Kalivoda, Petr Hudský, Vojta Vítovec, Ondra Rubáš, Eda Bastl

O trochu lepších výsledků jsme dosáhli v silně obsazené kategorii II-starší žáci a dorost.Celkem se přihlásilo 7 družstev.Na prvním turnaji v listopadu vybojovalo družstvo celkem 5 bodů a ztrácelo na třetí místo 1 bod.Z důvodu změny termínu se v lednu nepodařilo Martinu Kalivodovi postavit družstvo do odvetného turnaje.Po součtu bodů z obou turnajů obsadil Strážov konečné 5.místo.Přeborníkem župy se stal Sokol Oplot.Reprezentovali nás -  Luděk Soušek, Ondra Adamec, Lukáš Hrach, Jakub Kalivoda, Filip Muchka, Lukáš Janda, Tomáš Novák, Petr Kiesenbauer, Aleš Presl, Daniel Hudský, Václav Maršálek.

Úspěchem skončilo účinkování našich juniorů a mužů v kategorii III.Sešli se zde tradiční soupeři :Přeštice,Janovice a Strážov.Prvním turnajem v prosinci jsme prošli bez porážky se ziskem 4 bodů S jednou porážkou byly na druhém místě Janovice.Zajímavý byl průběh druhého turnaje v únoru.V prvním utkání totiž Janovice porazily Přeštice,ve druhém také Strážov porazil Přeštice, a bylo jasné,že o přeborníkovi se rozhodne ve vzájemném utkání Strážov-Janovice.Našim borců stačila k vítězství remíza.Utkání bylo hráno ve vysokém tempu a dost ostře.V první půli jsme z řady šancí využili dvě,soupeři se nepodařilo překonat naši obranu a  spolehlivě chytajícího brankáře.Když jsme po přestávce přidali třetí branku,soupeř se sesypal.Do konce hrací doby jsme přidali ještě 2 branky.A bylo rozhodnuto.Strážov se stal přeborníkem župy.Kromě  zisku titulu to znamená i postup do oblastního přeboru České obce sokolské,které se bude hrát 6.května v Praze.Tím si zopakují cestu do Prahy z roku 2009.Budou zde reprezentovat jednotu,župu Šumavskou i město Strážov.Přejeme hodně zdaru.Otázkou je,zda se hráčům podaří skloubit termín turnaje s rozpisem mistrovských utkání v kopané.  Vítězná sestava :Mirek Jiřík,Luboš Vaněk,Karel Kalista,Michal Chaluš,Martin Kolář,Aleš Presl.

Poděkování patří všem hráčům a rodičům za zabezpečení dopravy na jednotlivé turnaje.

Zdroj: Jindřich Schovanec