VÁNOČNÍ PÁLKA 2014

Vydáno dne 19. 01. 2015 (2111 x přečteno)

Již tradičně se hráči stolního tenisu sešli na Štěpána ve strážovské sokolovně na tradiční tentokrát na již devátém turnaji Vánoční pálka. Přišlo či přijelo celkem 33 borců. Strážovský Sokol reprezentovalo 8 hráčů - Bohumil Kalivoda, Jan Kalivoda, Martin Kiesenbauer, Zdeněk Kolář ml., Zdeněk Kolář st., Radek Pelán, Štěpán Presl, Josef Soušek, Karel Soukup a Martin Valdman. Výsledky jsou v článku. Fotogalerie zde.

Účastníci byly nalosováni do 8 skupin, kde se hrálo systémem každý s každým, 3 nejlepší z každé skupiny postoupili dále -  do  2. kola, které se hrálo ve 4 skupinách po 6 hráčích. To se však již netýkalo 4 strážováků, kteří vypadli již v základních skupinách - Jan Kalivoda, Martin Kiesenbauer, Karel Soukup a Martin Valdman. 2.kolo bylo kruté k domácím, neboť ve skupině „J“ se sešli Zdeněk Kolář ml., Zdeněk Kolář st. a Josef Soušek, a ve skupině „M“ Radek Pelán s Bobem Kalivodou.

Do osmifinále postoupili pouze 2 naši zástupce. Josef Soušek nestačil Josefa Kýnského. Do čtvrtfinále se tak probojoval pouze Radek Pelán po vítězství nad Zdenou Bouberlem. Naopak úspěšný byl Radek Pelán, kterého na postupu do semifinále nezastavil ani Patrik Kubalík.

Zde už ale jeho výkon nestačil na pozdějšího vítězem turnaje. Perně vybojované 3. místo je velkým úspěchem Radka ale i strážovkého stolního tenisu v tomto velmi silném obsazeném turnaji

Konečné pořadí dvouhry:

1. Josef Malý

2. Karel Belfín

3. Radek Pelán
    3. Josef Kinský

Do doplňkové čtyřhry nastoupilo celkem 12 párů, z toho 5 strážovských: Soukup-Valdman, Kolář ml.-Pelán, Kiesenbauer-Bejček, Voboráci, Presl-Šilhavý

Konečné pořadí čtyřhry

1. Jan a Lukáš Kovalové