Bookmark and Share

VÁNOČNÍ PÁLKA 2015

Vydáno dne 08. 01. 2016 (2014 x přečteno)

Strážovští sokolové uspořádali na Štěpána již desátý ročník turnaje ve stolním tenisu Vánoční pálka. Počasí však připomínalo spíše velikonoce. I to je možná důvod, proč přišlo či přijelo pouze 23 závodníků, v minulém roce jih bylo 33. Nižší počet však neovlivnil kvalitu. Zpráva Jindřicha Schovance z turnaje a fotografie jsou v článku.

Strážovský Sokol reprezentovalo 8 hráčů - Bohumil Kalivoda, Zdeněk Kolář ml., Zdeněk Kolář st., Radek Pelán, Štěpán Presl, Josef Soušek, Karel Soukup a Martin Valdman.

Ze základních skupin nepostoupil do osmifinále  pouze Martin Valdman. Ve čtvrtfinále jsme měli 4 zástupce - Zdeněk Kolář ml., Radek Pelán, Josef Soušek a  Karel Soukup. Posledně jmenovaný se probojoval až do finále.

Boj o zlatou medaili byl velmi napínavý. Diváci viděli utkání vyrovnané, dramatické a vysoké úrovně. První dva sety vyhrál Karel Soukup ,ve třetím se soupeř vzpamatoval a díky lepšímu závěru ho vyhrál. Přesto domácí fanoušci stále věřili, že po delší přestávce zůstane putovní pohár ve Strážově. Čtvrtý set byl vyrovnaný, vedení se několikrát měnilo. Závěr setu byl infarktový.Za stavu 10:10 se Karel Soukup ujal vedení11:10 a měl mečbol, potřebný poslední bod však neuhrál. Následné dva míčky a tím i celý set získal soupeř. V závěrečném pátém však Michal Talián prokázal své kvality, set a tím i celé utkání vyhrál. Po zásluze si domů odvezl putovní pohár.

Perně vybojované 2. místo je velkým úspěchem Karla Soukupa ale i strážovského stolního tenisu v tomto velmi silném obsazeném turnaji

Po dvouhrách následoval turnaj ve čtyřhře. Domácí páry vybojovali 2 medaile.