Výstavba bytovky

Vydáno dne 17. 07. 2002 (2919 x přečteno)

Již delší dobu připravovaná akce výstavby bytových jednotek ve Strážově je nyní znovu velmi aktuální, neboť byla podepsána mandátní smlouva s plzeňskou firmou INGEM, která bude ve spolupráci s obcí zprostředkovávat realizaci jmenované investiční akce. V současné době je zažádáno o stavební povolení na jednu bytovku s dvanácti bytovými jednotkami (8 bytů 3+1 a 4 byty 2+1), která bude navazovat na zástavbu pod cestou na Rovnou. V průběhu května bylo také vyhlášeno výběrové řízení na hlavního dodavatele stavby. Dále obec počítá s finančními prostředky ze státního fondu rozvoje bydlení. V okamžiku, kdy bude známa výše dotace a cena vzešlá z výběrového řízení, bude svolána schůzka všech žadatelů o byty, kteří jsou registrováni na místním obecním úřadě. Ti budou informováni o přesných podmínkách spoluúčasti. Předběžně lze počítat s určitou vstupní částkou, která bude v průběhu dvaceti let odečítána z nájmu. Po této době pak přejdou byty do osobního vlastnictví nájemníků. Seznam žadatelů o byty je stále otevřen a doplňován, máte-li tedy zájem, registrujte se na našem obecním úřadě.