ZMĚNA VYDÁVÁNÍ OBČANSKÝCH PRŮKAZŮ

Vydáno dne 18. 11. 2011 (2483 x přečteno)

Podle aktuálních informací to vypadá, že od 1. ledna 2012 začnou být vydávány nové elektronické občanské průkazy. V praxi to pro nás znamená jednu podstatnou věc. Od prosince letošního roku bude vydání průkazu vyřizováno pouze na pověřeném městském úřadu, což je pro nás MěÚ Klatovy. Sídlo daného odboru je v bývalých kasárnách pod Černou věží.

Vzhledem k technickému vybavení nutnému ke zpracování žádosti o občanský průkaz nelze po tomto datu žádosti o občanské průkazy a jejich výdej provádět v rámci MěÚ Strážov. Je nám to velice líto, neboť jsme si vědomi, že pro většinu z vás byl stávající stav pohodlnější, ale s touto legislativní změnou bohužel nic nenaděláme, neboť o danou pravomoc přišly všechny obce v našem okolí – Nýrsko, Janovice, Běšiny apod. Končí-li vám platnost občanského průkazu v prvním čtvrtletí příštího roku, můžete si vydání nového dokladu vyřídit již nyní. Musíte však na radnici do Strážova přijít s průkazovou fotografií nejpozději do konce listopadu.